Ρουμελιώτης Αλέξανδρος
![Αλέξανδρος Ρουμελιώτης Αλέξανδρος Ρουμελιώτης](https://protovouliaargos.gr/wp-content/uploads/2023/06/IMG_5714.jpg)
Ο Αλέξανδρος Ρουμελιώτης είναι Επιχειρηματίας που δραστηριοποιείται στους Μύλους, όπου είναι ο τόπος που γεννήθηκε και κατοικεί μόνιμα. Το 2019 εξελέγη μέλος του τοπικού συμβουλίου των Μύλων.
Η τ.κ. Μύλων είναι ένα παραμελημένο από τον Δήμο Άργους Μυκηνών παραθαλάσσιο χωριό, στο οποίο εγκαταλείφθηκε εντελώς το Λιμάνι, το οποίο πλέον είναι πλήρως μπαζωμένο, δεν αναδείχθηκαν οι Πηγές της Λέρνης ούτε ο αρχαιολογικός χώρος και δεν έγιναν έργα υποδομής που θα οδηγούσαν σε ανάπτυξη.
Όλα αυτά τον έκαναν να μπει στην “ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ” και να αγωνιστεί μαζί μας.