Παναγόπουλος Κωνσταντίνος
![Κωνσταντίνος Παναγόπουλος](https://protovouliaargos.gr/wp-content/uploads/2023/07/Κωνσταντίνος-Παναγόπουλος.jpg)
O Κωνσταντίνος Παναγόπουλος του Γεωργίου και της Ελένης γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Πλατάνι.
Είναι επαγγελματίας αγρότης, παντρεμένος και πατέρας δύο παιδιών.
Έχει διατελέσει πρόεδρος της τοπικής κοινότητας (2014-2019).
Πήρε την απόφαση τώρα να ξανασχοληθεί με τις δημοτικές εκλογές και να ενταχθεί στην ΠΡΩΤΟΒΟΥΛΙΑ γιατί θέλει η νέα δημοτική αρχή να είναι δίπλα στους κατοίκους των χωριών της ορεινής Αργολίδας και να μην τους θυμάται μόνο λίγους μήνες πριν τις εκλογές.